Koła do traktorów, przyczep – Koła bliźniacze na zamówienie

Sterowanie ciągnikiem i wykonywanie różnego rodzaju prac w polu czy na innych nawierzchniach, powinno odbywać się w maksymalnym komforcie oraz bezpieczeństwie. A bardzo duży wpływ na oba te aspekty mają bez wątpienia koła do traktorów, których jakość wykonania oraz odpowiednie dopasowanie do konkretnych warunków, mają niemałe znaczenie w kontekście tego, jak przeprowadzane będą prace. Dlatego też sprawdźmy, na co warto zwrócić uwagę, wybierając koła do różnego rodzaju maszyn rolniczych – nie tylko traktorów, ale też koła do przyczep itd.

Koła do traktorów – przede wszystkim jakość!

Niezależnie od tego, czy wybierasz koła bliźniacze (na tej samej osi), koła do traktora czy przyczepy, powinieneś w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jakość ich wykonania. Przy produkcji ogumienia do wszelkiego rodzaju maszyn rolniczych powinno używać się odpowiednich materiałów, a sam produkt powinien być niezwykle wytrzymały i funkcjonalny. Takie rozwiązania zapewnią Ci przede wszystkim renomowani producenci, którzy od lat dostarczają swoim klientom wysokiej klasy koła na zamówienie – warto zatem dowiedzieć się, którzy z nich są godni zaufania i jakie opinie mają konkretne produkty. Dzięki dużej popularności różnego rodzaju opon, znalezienie recenzji czy ocen w Internecie, nie powinno stanowić dla Ciebie jakiegokolwiek problemu.

Ale przejdźmy do konkretów – na co zwrócić uwagę, wybierając koła do przyczepy czy traktora? Przede wszystkim kluczową kwestią jest prawidłowe odczytanie parametrów opony, dzięki którym będziesz w stanie skutecznie dopasować ją do posiadanego przez siebie pojazdu. Zazwyczaj w przypadku opon rolniczych, mamy do czynienia z oznaczeniem 400/85R26, co w praktyce oznacza:

  • 400 – szerokość przekroju opony,
  • 85 – opona wysokoprofilowa (powyżej 80, a poniżej 70 mamy do czynienia z oponą niskoprofilową),
  • R – opona radialna (może być też D – opona diagonalna),
  • 26 – średnica osadzenia na feldze (w calach).

Dzięki rozpoznaniu wszystkich tych liczb i liter, będziesz w stanie wybrać odpowiednią pod kątem parametrów oponę do traktora, która z pewnością sprawdzi się w przypadku Twojego pojazdu.

Radialna czy diagonalna?

Warto również zwrócić uwagę na to, czy opona jest radialna, czy też diagonalna – będzie to miało wpływ na komfort i efektywność przeprowadzanych przez Ciebie prac. Te pierwsze rozwiązania pozwalają na pracę przy bardzo niskich ciśnieniach i gwarantują przy tym zwiększony uciąg, mniejsze zużycie paliwa, a także większą odporność bieżnika, jednak nie są tak wytrzymałe, co te diagonalne. Wyżej mowa była również o oponach wysoko- i niskoprofilowych – te pierwsze idealnie sprawdzą się w przypadku małych i średnich ciągników, zaś drugie – w przypadku większych traktorów. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, aby móc wybrać odpowiedni model ogumienia.

Jeżeli nie znajdziesz w sklepie czy hurtowni odpowiedniego rozwiązania dla siebie, warto postawić na opony na zamówienie – dzięki nim zyskasz pewność, że efektywność i komfort Twojej pracy zawsze będą najwyższe.