Opony do maszyn rolniczych – Opony do ciągników i traktora

Przeprowadzanie różnego rodzaju prac przy wykorzystaniu ciągnika musi być efektywne i komfortowe – dzięki temu sprawnie zrealizujesz wszystkie zadania, bez ryzyka wystąpienia jakichkolwiek problemów. Jednak aby było to możliwe, niezbędne okazują się odpowiednie opony do ciągnika – kupując je, musisz zwrócić uwagę na kilka aspektów. Sprawdźmy zatem, czym kierować się wybierając opony do traktora.

Kupujemy najlepsze opony traktorowe!

Wybierając opony do ciągników, musisz w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na ich jakość wykonania – mowa tutaj przede wszystkim o zastosowanych technologiach oraz marce, która oferuje Ci swoje rozwiązania. Im opona do traktora będzie lepszej jakości, tym nie tylko posłuży Ci dłużej, ale również zapewni możliwość bezproblemowego i komfortowego wykonywania codziennych prac – i to w najtrudniejszych warunkach. Jeżeli więc chcesz wybrać opony do ciągników rolniczych, zwróć uwagę na oceny i opinie konkretnych produktów – w ten sposób zyskasz informacje, dzięki którym wybierzesz model, pozwalający Ci uzyskać największy komfort oraz efektywność prowadzonych działań.

To oczywiście dopiero początek – opony do maszyn rolniczych są bowiem bardzo zróżnicowane i dlatego podczas ich zakupu, należy zwrócić uwagę na wiele aspektów. Przede wszystkim – warto odszyfrować oznaczenie opony, które może wyglądać mniej więcej tak: 400/70R26. Pierwsza liczba to szerokość przekroju opony, liczona w milimetrach, a druga (70) to oznaczenie profilu opony do traktora – do 70 to opony niskoprofilowe, a powyżej 80 – wysokoprofilowe. Ostatnia wartość oznacza typ opony (w tym wypadku radialna) oraz średnicę osadzenia na feldze.

Opony radialne czy diagonalne?

W tym miejscu warto się na chwilę zatrzymać, ponieważ masz do dyspozycji opony traktowe radialne oraz diagonalne. Te pierwsze pozwalają na pracę przy niskich ciśnieniach i dobrze przylegają do gruntu, dzięki czemu wszystkie siły są równomiernie rozłożone. To również lepszy uciąg i mniejsze zmniejszenie paliwa, jednak trzeba zwrócić uwagę, że takie opony będą bardziej odporne na uszkodzenia i zazwyczaj droższe. Diagonalne opony do ciągników są z kolei o wiele bardziej wytrzymałe, doskonale sprawdzając się w najtrudniejszych warunkach, jednak przy okazji do pracy potrzebują bardzo wysokiego ciśnienia. Musisz więc dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i wybrać ten model, który będzie najlepiej odpowiadał pracom, jakie wykonujesz na co dzień.

I na koniec – opona niskoprofilowa czy wysokoprofilowa? Te pierwsze będą odpowiednie do dużych ciągników, zaś drugie do małych i średnich maszyn rolniczych. Pamiętaj – im więcej czasu poświęcisz na poszukiwania odpowiedniej opony, tym większe będzie prawdopodobieństwo tego, że wybierzesz właściwie! W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do zaciągnięcia opinii u specjalisty – np. w sklepie czy hurtowni, w której zaopatrujesz się w opony ciągnikowe. W ten sposób unikniesz potencjalnych problemów, a przy tym oszczędzisz czas i pieniądze!